چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم

چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم ؟ هیچ بخش دیگری از زندگی مشترک زوجین، به اندازه ی این بخش، باعث شرمساری و رنج و حقارت بالقوه نیست و تعجبی ندارد که زوجین بحث در این زمینه ها را به شکل چالشی پیش رو می بینند و به روشنی قادر به توضیح آن نیستند. در این گونه بحث ها، آن قدر نکات به شکل نامفهوم ادا می شوند که درک آن ها برای طرف مقابل بسیار مشکل به نظر می رسد.

مثالی واقعی

در ادامه، نمونه ای از گفت و گوی زوجی را می خوانید که در کارگاهی ضبط شده است:

زن: راجع به احساسات دو یا سه سال پیش خودت فکر کن و این که چگونه با مساله برخورد کردیم و چه احساسی داشتیم. منظورم آن است که در آن موقع در چشم من این مشکل، جدی تر از آلان جلوه می کرد.

مرد: فکر می کنم ما اکنون بیش از گذشته با هم احساس امنیت می کنیم. نمیدانم! گمان نمی کنم چندان تغییری کرده باشیم!

زن: آیا احساس متفاوتی نسبت به آن داری؟

مرد: تو چه احساسی داری؟

زن: به گمانم آن مشکل دو – سه سال قبل، می توانست زندگی زناشویی ما را به هم بزند و نگران بودم که مبادا نتوانیم از پس آن بر آییم. اما دیگر از آن بابت نگرانی به دل راه نمی دهم!

مرد: از نظر من، تهدیدی برای رابطه مان نبود.

زن: بسیار خوب! شاید من الان احساس آسودگیِ خاطر بیشتری دارم. نمی دانم چرا!

مساله ای که این زوج به صورت سربسته با هم مطرح می کنند، آن است که مرد همیشه تمایل بیشتری نسبت به دفعات روابط زناشویی نشان داده است. در این گفت و گوی جمع و جور، زن سعی می کند مرد را قانع کند که آن موضوع دیگر چندان مهم و مساله ساز نیست و می خواهد همسرش حرفش را تایید کند. اما مرد معتقد است که این مشکل هنوز پابرجا است، لیکن از بیان مستقیم آن اجتناب می کند.

 

چه چیزی مخفی می ماند؟

اکثر اوقات، وقتی که زن و مرد راجع به نیازهای جنسی باهم گفت و گو می کنند، متن صحبت آنها به همین شکل است؛

 • غیرمستقیم
 • غیر دقیق
 • ناقص
 • و هر دو طرف عجله دارند که این بحث زودتر خاتمه یابد!

آن ها امیدوارند که به طور معجزه آمیزی از تمنیات درونی یکدیگر، بدون صحبت کردن، مطلع شوند. و اغلب از بیان عباراتی مثل:

 • هر روز به تو نیاز جنسی دارم!
 • برای رابطه جنسی صبح ها زمان بهتری است!
 • دوست دارم بیشتر مرا لمس کنی!
 • رابطه جنسی طولانی تری می خواهم!
 • و مسائلی از این دست طفره می روند!

هر چه کمتر در مورد چیزهایی که می خواهید یا نمی خواهید ، واضح باشید، کمتر به آن دست خواهید یافت!

روابط زناشویی، طریق مشترکی است که زن و شوهر با هم طی می کنند تا حس صمیمت و نزدیکی در آن ها عمیق تر شود.

وقتی که نحوه ی ارتباط و گفتمان، سرشار از تنش و محدودیت باشد منجر به کلافگی و رنجش می شود!


چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم

چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیماگر می خواهید روش آشتی کردن با همسر را به صورت عملی درک کنید، خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم!

راه کار عملی

بیاموزید که در این گونه موارد با هم به نوعی صحبت کنید که هر دو احساس راحتی کنید!

این شامل بیان آن چیزی است که شما می خواهید و شامل روش صحیح واکنش به خواسته های طرف مقابل می شود. خیلی از افراد از لحاظ آن که آیا جذابیت لازم برای همسر خود را دارند یا خیر و یا این که در ابراز عشق جسمانی توانا هستند یا خیر، بسیار آسیب پذیرند. کلید گفت و گو در این موارد، ملایم بودن است. یک جلسه ی معاشقه که با انتقاد یکی از دیگری شروع می شود، خیلی زودتر از زود به انتها می رسد. هدف از این رابطه، نزدیک شدن هرچه بیشتر از لحاظ جسمی و عاطفی و داشتن رضایت و لذت و احساس ارزش و احترام در این مرحله ی حساس از زناشویی است.

هیچ چیز به اندازه گفتن عبارت:

تو هیچ وقت به من دست نمی زنی!

نمی تواند همسرتان را به بی رغبتی به شما ترغیب کند. بهتر است بگویید:

از رفتار آن روز تو روی مبل بزرگ پذیرایی خیلی خوشم آمد. ای کاش دوباره تکرار شود!

به همین روال به جای عبارت:

آن حرکت را دوست ندارم!

پاسخ بهتری دریافت خواهید کرد اگر بگویید:

خیلی بهتر است که این حرکت را انجام دهی!

وقتی در مورد این قبیل مطالب گفت و گو می کنید، باید هدفتان آن باشد که یک مورد خوب در رفتار همسرتان را پیدا کنید و تا می توانید آن را تقویت کنید!

عدم رضایت جنسی

اگر هم از وضعیت فعلی رضات ندارید، باید سعی کنید که به نقاط مثبت موجود اهمیت بدهید.


چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم

چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم


هرگاه همسر شما درخواستی از شما دارد، به طور جدی سعی کنید که به آن به چشم انتقاد نسبت به جذابیت یا نیروی جنسی خود و یا مهارت های مربوط به آن نگاه نکنید. سعی کنید مثل یک آشپز حرفه ای برخورد کنید. به سرآشپز برنمی خورد وقتی که مشتری، امشب میل به غذای معمولی نداشته باشد و هوس باقالی پلو کرده باشد. در عوض سعی می کند شرایطی مطابق ذائقه ی مشتری فراهم کنید.

البته این به آن معنا نیست که باید به همه خواسته های طرف خود تن بدهید.

این بستگی به هر دو طرف دارد که تشخیص بدهند چه چیزی مناسب و سالم است. مسائل جنسی به طوری باورنکردنی انعطاف پذیرند.


اگر همسر عصبی دارید و نمی دانید چگونه با او برخورد کنید، خواندن این مقاله به شما کمک می کند!

 مثال عملی

تامین خواسته ها و نیازهای طرفین امری ممکن و عملی است. محسن علاقه داشت که در هفته، چند بار روابط جنسی داشته باشد، اما همسرش، نگار به دفعات کمتری رضایت می داد. در نتیجه محسن احساس سرخوردگی و حقارت می کرد، اما با گذشت ایام بر موضع خود پافشاری می کرد. در این رهگذر، کتاب ها و ابزاری برای تهییج همسرش می خرید و به خانه می آورد. اما نگار احساس می کرد که تحت فشار قرار دارد. لذا، این کار نتیجه عکس داد. هر چه ناامیدی محسن بیشتر می شد، به موازات آن شور و شوق نگار تحلیل می رفت. آنها نمی دانستند چگونه بر این مساله غلبه کنند.

به آنها پیشنهاد کردیم، فردی که شوق کمتری دارد (که در این مورد نگار بود) باید احساس کند که کنترل امور را به دست دارد و آن گاه توجه خود را از موضوع جنسی به موارد احساسی منعطف کردیم. نگار عاشق ماساژ بود، لذا به او گفتیم که یک کتاب خوب در این زمینه تهیه کند. سپس از او خواستیم کلیه ی موارد احساسی خود و شوهرش را در اختیار خود بگیرد. از آن پس او مسوول همه برنامه ریزی های غروب و شب های جمعه شد. در جلساتی که در خانه خود تشکیل می داد، از اعمال جنسی خبری نبود، اما در عوض آن قدر احساسات عاشقانه و فضای رومانتیک به وجود آمد که توانست به تدریج هوس های خفته ی نگار را بیدار کند.

طولی نکشید که نگار از لحاظ مسائل جنسی به سطح همسر خود رسید. اغلب، توقعات متعدد سد راه زندگی مشترک عاشقانه می شوند و قرار نیست که این نوع روابط در همه ی افراد شدت یا کیفیت یکسانی داشته باشد.

تنوع در روابط جنسی

در رابطه ی جنسی، باید تنوع وجود داشته باشد.

همچنین اوقاتی وجود دارد که در آن روابط جنسی وسیله ای می شود برای ابراز عشق و این مورد اخیر هر چه بیشتر صورت پذیرد، بهتر است. بهترین راه برای غنی سازی زندگی عشقی خود آن است که علایق همدیگر را بشناسید و آن ها را به خاطر بسپارید و آن ها را در حرکت اعضای صورت و بدن خود به طریق مقتضی و مطابق دلخواه او به کار ببرید. باید نسبت به واکنش های جسمانی طرف مقابل خود حساس باشید. این به معنای توجه به حالات و رفتارهای غیر لفظی همسرتان در ابتدای روابط جنسی است، اما فراموش نکنید که کلمات و واژه ها نیز به عنوان سیگنال های متقابل قابل قبول هستند.


چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم


خصوصیت زوجینی که زندگی جنسی رضایت بخشی دارند، آن است که به روابط جنسی به عنوان وسیله ی ابراز عشق و یکی شدن می نگرند و در مورد نیازهای جسمی خود، اختلاف نظری ندارند.


همسرتان به شما بی توجهی می کند و با شما سرد شده است، چرا این مقاله را نمی خوانید؟!

فانتزی های جنسی

زندگی جنسی شما بهبود بیشتری خواهد داشت، اگر از فانتزی ها و رویاهای ذهنیِ همدیگر مطلع شوید و سعی کنید که آن ها را به واقعیت مبدل سازید. این یک بخش و ناحیه حساس در روابط آدم هاست. هر چند که فانتزی ها خاستگاه تخیلات، تنوع و ماجرا در ازدواج هستند، تعداد معدودی از زوجین قادرند که در رویاهای یکدیگر شریک شوند. اگر شما جزء این زوجین معدود هستید، صمیمیت و خلوت فراوان و زندگی عاشقانه و سرشار از هیجانی نصیب تان خواهد شد.

سعی کنید این ایده را ترویج کنید که در چارچوب خطوط مرزی زناشویی تان، همه آرزوها، تخیلات و فانتزی ها و همه نوع خواسته ی مقبول است و هیچ چیز به طور محض بد و نفرت انگیز نیست.

شما می توانید به خواسته ی همسرتان نه بگویید، اما نباید با آن برخوردی توهین آمیز یا تمسخر آمیز داشته باشید!

ابراز یک فانتزی یا تخیل، نیاز به اعتماد فراوان دارد. پس، نباید حس اعتماد همسر خود را خدشه دار کنید. اگر تمایلی به آن تقاضا ندارید، اما می توانید آن را تحمل کنید، به آن تن بدهید. به برخی از این تصورات می توان به چشم بازی نگاه کرد. هیچ یک از افرادی که خواسته ها و آمال غیر عادی دارند، از ریشه و سرمنشاء آن مطلع نیستند. هیچ کس نمی داند که چرا برخی تخیلات بخصوص، خاصیت محرک برای افراد خاص دارد. در دنیای مسایل جنسی، چاله های سرپوشیده ای وجود دارد که کسی از آن ها خبر ندارد. یکی از این ها ، فقدان آگاهی و دانش اصولی درباره مسایل جسمانی در بین مردم است.

دفترچه راهنما

این حقیقت، موجب می شود که اطلاعات خود را از منابع نامطمئن و غیر رسمی، بویژه از دوستان خود در ایام جوانی، به دست آورده ایم. بنابراین، درباره ی خود، غیر منصفانه قضاوت می کنیم و می پنداریم که در این گونه امور، چندان خوب عمل نمی کنیم. برای مثال، برخی از مردان معتقدند که باید همیشه و در همه حال آمادگی برای انجام وظایف جنسی خود را داشته باشند و اگر این میسر نشد، آنگاه در مورد خود تردید می کنند!

یک مشکل دیگر، فقدان آگاهی و اطلاع صحیح است و گمان می کنیم که راجع به اندام های مرد و زن و عملکرد آن ها، همه چیز را می دانیم در حالی که هرگز و در هیچ زمان و مکانی، به طور اصولی چیزی در این زمینه نیاموخته ایم.

چنان که می دانید، وقتی وسیله ای برای آشپزخانه می خریم، بدون نگاه کردن به دفترچه راهنمای آن کلید استارت را نمی زنیم. اینک جای خوشوقتی است که امروزه در بازار، انواع کتاب ها و مطالب علمی و اصولی در همه زمینه ها یافت می شود و شما می توانید آنچه را که علاقه یا نیاز دارید به راحتی بخرید و مطالعه کنید.

چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم


دوست دارید مثل دوران نامزدی دوباره عاشق همسرتان شوید؟ این مقاله مناسب با نیاز شما نوشته شده است!

چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم

 

چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم

چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم

چگونه رضایت جنسی را افزایش دهیم

هوادار تلاشتون هستیم!

 لطفا نظرات و تجربیات مشابه خود را برای استفاده همگان در همین برگه، در بخش نظرات بنویسید!

با دریافت رایگان دوره عشق ورزی به همسر، فقط ۵ ثانیه فاصله دارید!

برای دریافت پک صوتی، کتاب و دفترچه تمرینات، فرم زیر را تکمیل کنید!

۲ Comments

 1. ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ at ۲:۲۶ بعد از ظهر

  واقعا خوب بود ،، من برم بقیه ببینم

  سایت جالبی دارید واقعا لینکتونو برای چندتا از دوستام فرستادم بدردشون میخوره ،، ممنون

  • ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ at ۹:۳۶ بعد از ظهر

   خراطین عزیز
   از محبت شما ممنونیم!
   امیدواریم بتوانیم مطالب مفید را براتون ادامه بدهیم!
   در صورتی که در زمینه خاصی آموزشی مد نظرتون هست با ما در ارتباط باشد!
   شاد و با نشاط باشید

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 فیلمِ رایگان همسرداری!
با وارد کردن ایمیل صحیح در کادر
پایین، این 15 درس رایگان را
دریافت خواهید کرد!
film-free
ما هرگز ایمیل و اطلاعات شما
را منتشر نخواهیم کرد!
10 % تخفیف محصول ترس!
با وارد کردن ایمیل صحیح، کد تخفیف
محصول "درمان ترس" به ایمیل
شما ارسال خواهد شد!
film-free