معنی واقعی زندگی مشترک

معنی واقعی زندگی مشترک

معنی واقعی زندگی مشترک چیست؟ زندگی مشترک فقط به معنای بزرگ کردن بچه ها نیست و به معنای هم خوابگی یا تقسیم امور منزل نیز نیست. بلکه یک بعد معنوی نیز دارد که عبارت از خلق حس درونی مشترک است. فرهنگی عنی و سرشار از نمادها و اشارات و قدردانی از نقش ها و آرمان های یکدیگر که موجب درک صحیح از مفهوم اساسی خانواده می شود.

فرهنگ یعنی چه

اغلب وقتی از فرهنگ حرف می زنیم، به یاد ایل ها و طوایف با پوشش های خاص و با سنت های قدیمی می افتیم، اما یک فرهنگ خاص می تواند توسط دو نفر که توافق کرده اند زندگی خود را به اشتراک بگذارند، نیز به وجود آید. این فرهنگ شامل

  • شام خانوادگی
  • تعطیلی آخر هفته
  • برگزاری مراسم خاص تولدها
  • و مسائلی شبیه به این می باشد.

ابداع یک فرهنگ جدید به این معنا نیست که همسران بتوانند تمامی چنبه های فلسفی تفکرات همدیگر را موبه مو بشناسند، بلکه هماهنگی و مطابقت از لحاظ روحیات و سلایق و باورها لازم است تا زوجین به خواسته ها و آرزوهای یکدیگر احترام بگذارند، هر چند که نتوانند همیشه در یک نکته ی بخصوص اشتراک داشته باشند.

فرهنگ غیر مشترک چگونه شکل می گیرد؟

بسیار اهمیت دارد بپذیرید که هر یک از شما در درون خود رویاهایی در سر دارید که ممکن است برای دیگری مفهوم و مشخص نیست، اما باید احترام برانگیز باشد. حتی ممکن است هر یک از شما به آیین ها و باورهای متفاوتی متصل باشید، اما به این طی طریق های معنوی یکدیگر احترام بگذارید تا بتوانید به نوعی پلی ارتباطی بین باورهای یکدیگر به وجود آورید.

 


کمتر کسی قبل از شروع زندگی مشترک برای این کار مهم آموزش دیده است، اگر می خواهید جزء این دسته نباشید، خواندن این مقاله  را از دست ندهید!

دوست دارید بهترین سال ازدواجتان را همین امسال رقم بزنید؟! خواندن این مقاله ، به شما کمک می کند به این مهم دست پیدا کنید!

ازدواج موفق چگونه است؟

این هم حقیقت دارد که ازدواج موفق آن نیست که فقط بتوانید بر دعواها و اختلاف ها فائق آیید، بلکه هر چه بتوانید روی اصول و مفاهیم زندگی توافق بیشتری داشته باشید، زندگی زناشویی عنی تر و پرمعناتری خواهید داشت. طبیعی است که شما نمی توانید به زور خودتان را به داشتن دیدگاه های عمیق و مشترک وادار کنید.

اما انسان ها قادرند که به طور طبیعی به درجه ای از تفاهم برسند، به شرط آن که از شنیدن باورهای متفاوت نهراسند و به همسر خود فرصت ابراز وجود آزادانه بدهند. بنابراین، یک هدف قاطع در هر ازدواجی، ایجاد فضایی است که در آن هر دو طرف بتوانند آزادانه و با صداقت کامل در مورد باورهای شان حرف بزنند. هر چه خالصانه تر و محترمانه تر باهمدیگر حرف بزنید، به همان نسبت حس معناگرایی با روابط تان در هم خواهد آمیخت.

 

معنی واقعی زندگی مشترک – معنی واقعی زندگی مشترک

هوادار تلاشتون هستیم!

 لطفا نظرات و تجربیات مشابه خود را برای استفاده همگان در همین برگه، در بخش نظرات بنویسید!

با دریافت رایگان دوره عشق ورزی به همسر، فقط ۵ ثانیه فاصله دارید!

برای دریافت پک صوتی، کتاب و دفترچه تمرینات، فرم زیر را تکمیل کنید!

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 فیلمِ رایگان همسرداری!
با وارد کردن ایمیل صحیح در کادر
پایین، این 15 درس رایگان را
دریافت خواهید کرد!
film-free
ما هرگز ایمیل و اطلاعات شما
را منتشر نخواهیم کرد!
10 % تخفیف محصول ترس!
با وارد کردن ایمیل صحیح، کد تخفیف
محصول "درمان ترس" به ایمیل
شما ارسال خواهد شد!
film-free