سلاح سری زوجهای خوشبخت

سلاح سری زوجهای خوشبخت چیست؟ بازیابی یا بازسازی روابط رفاقت آمیز، مانع از ادامه بگومگوی زوجین نمی شود، ولی در عوض آن ها را به سلاح سری مجهز می کند که باعث می شود تا جر و بحث ها کنترل شود.

به طور مثال، می خواهم برای شما بگویم، بین آرمان و کیانا هنگام دعوا چه می گذرد:

آنها در حال برنامه ریزی بر سر خرید یک اتومبیل هستند؛ تنش بین آن ها اوج می گیرد. در واقع، در مورد خرید اتومبیل به توافق رسیده اند، اما در مورد خرید نوع خودروی جدید به شدت با هم درگیرند. کیانا معتقد است که باید خوردوی عادی کوچکی بخرند تا او هم بتواند به راحتی پشت فرمان آن بنشیند و در خیابان های شلوغ شهر رانندگی کند، اما آرمان به شدت طرفدار خودروی شاسی بلند است. هر چه بیشتر در این باره صحبت می کنند ، صدای شان بیشتر اوج می گیرد. اگر شما شاهد این جر و بحث ها بودید، شک می کردید که این زوج بتوانند به زندگی با هم ادامه دهند.

ناگهان آرمان دست هایش را به کمر می زند و در حالی که ادای پسر چهار ساله شان را در می آورد، زبانش را بیرون می آورد و دهن کجی می کند و از آن جا که کیانا این حرکت را پیش بینی می کرد، قبل از او زبانش را بیرون می آورد.

در این جا هر دو به خنده می افتند و مثل همیشه، این حرکت مسخره، تنش بین آن ها را خاتمه می دهد.

 


اگر می خواهید روش آشتی کردن با همسر را به صورت عملی درک کنید، خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم!

تلاش برای ترمیم

آقای جان گاتمن در تحقیقات خود برای کاری که این دو نفر انجام دادند یک عنوان علمی انتخاب کرده است. این زن و شوهر در واقع به طور ناخودآگاه از فنون تلاش برای ترمیم سود برده اند. این عنوان در مورد هر گفتار یا عملی که می تواند مسخره یا غیر مسخره باشد و باعث جلوگیری از منفی گرایی خارج از کنترل شود، اطلاق می شود.


سلاح سری زوجهای خوشبخت

سلاح سری زوجهای خوشبخت


تلاش برای ترمیم یکی از سلاح های سری زوجین عاطفی و باهوش به شمار می رود و چه بسا که بسیاری از زوجین از نیروی سازنده ی آن بی اطلاع باشند.

وقتی که عنصر دوستی در بین یک زوج بسیار شدید و قدرتمند باشد، آن ها به طور طبیعی در ارسال و دریافت این سینگال های ترمیم کننده تخصص پیدا می کنند و پیام واقعی این علایم را به نیکی تشخیص می دهند.

اما زمانی که زوجین در بی اعتنایی منفی به سر می برند، حتی یک عبارت ترمیمی رک و صرح مثل:

  • متاسفم
  • عذر می خواهم

نیز توفیق زیادی به همراه نخواهد داشت.


اگر می خواهید بدانید که زندگی شما به طلاق می رسد یا خیر، خواندن این مقاله می تواند خیلی مفید و موثر باشد!

 عوامل موفقیت یا شکست

موفقیت یا شکست عبارت ترمیمی از طرف زوجین، یکی از عوامل مهم در رشد آن موقعیت زناشویی و یا پس رفت آن خواهد بود. بازهم باید اشاره کرد که مورد فوق به طور کلی ، بستگی به شدت یا ضعف عنصر دوستی و صمیمت در بین آن ها دارد.


اگر این نکته به نظرتان کمی ساده یا خیلی واضح می آید، در این مقاله خواهید دید که چنین نیست!

مستحکم کردن رابطه ی دوستانه با همسرتان فقط موکول به این نیست که آدم خوبی باشید. حتی اگر فکر کنید که دوستی محکم و با ثباتی دارید، هنوز جای زیادی برای استحکام هر جه بیشتر آن وجود دارد. اکثر زوجینی که کارگاه های ما را می گذرانند، از این که در می یابند هر کسی در هر ازدواجی ممکن است هنگام بروز دعوا اشتباه کند و از کنترل خارج شود، تسکین پیدا می کنند و یاد می گیرند که آنچه اهمیت دارد این که آیا روش های ترمیمی موفقیت آمیزند یا خیر؟

سلاح سری زوجهای خوشبخت

 

هوادار تلاشتون هستیم!

 لطفا نظرات و تجربیات مشابه خود را برای استفاده همگان در همین برگه، در بخش نظرات بنویسید!

با دریافت رایگان دوره عشق ورزی به همسر، فقط ۵ ثانیه فاصله دارید!

برای دریافت پک صوتی، کتاب و دفترچه تمرینات، فرم زیر را تکمیل کنید!

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 فیلمِ رایگان همسرداری!
با وارد کردن ایمیل صحیح در کادر
پایین، این 15 درس رایگان را
دریافت خواهید کرد!
film-free
ما هرگز ایمیل و اطلاعات شما
را منتشر نخواهیم کرد!
10 % تخفیف محصول ترس!
با وارد کردن ایمیل صحیح، کد تخفیف
محصول "درمان ترس" به ایمیل
شما ارسال خواهد شد!
film-free